אפיון ארונות פתיחה בחדרי מגורים בבית

ארונות פתיחה הם פתרונות אחסון בחדרי מגורים. הבחירה בהם מתבצעת מכמה סיבות: ניתן להסדיר דגמים קטנים למשתמש הבודד, ולא בהכרח לזוגות או משפחות. ניתן לקצר את ממד העומק עבור חדר קטן – כלומר לדאוג שהוא יהיה במידה 54 ס"מ במקום 60 כסטנדרט. כמובן שגם לעיצוב יש כאן תפקיד חשוב: בעוד ארון הזזה מסמל את העיצוב המודרני והחדיש, זה אשר מתבסס על הדפסות צבעוניות, ארון פתיחה מסמל בדרך כלל עיצוב וינטייג' עם ידיות פרזול בולטות ודקורטיביות ופלטות פתיחה תואמות. כאן תוכלו ללמוד כיצד לבחור ארונות פתיחה בהצלחה יתרה.

בחירת מבנה דלת הארון

על פי רוב, מדובר על דלת מלבנית, כשבחלק מהדגמים היא מגיעה במצב בתולי ובחלקם עם משקוף עוטף מכל 4 עבריה. דלת כזו מתאימה בדרך כלל לעיצוב כפרי או עתיק, בעוד דלת ללא משקוף מתאימה יותר לעיצוב עכשווי ומודרני. על גבי הדלת – מומלץ לבחור גם ידית תואמת. ההמלצה שלנו היא לבחור אותה בגודל גדול עבור חדרים גדולים ובגודל קטן עבור חדרים קטנים. כמו כן מומלץ לשים לב למאפייני עיצוב החדר: אם הם עגולים וגליליים בדלת הפנים שלו, בחלונות ובמקומות נוספים, מומלץ לבחור בידית עגולה. אחרת, כדאי יהיה לבחור בידית מרובעת.

אפיון גודלו של הארון

בדרך כלל, ארון לאדם יחיד או לזוג יהיה ברוחב 120 ס"מ עם 2 זוגות של דלתות, כשלמי שיש תכולת בגדים גדולה מן הרגיל מומלץ לשקול לבחור ארון פתיחה של 160 ס"מ עם 2 זוגות של דלתות ודלת בודדת המשמשת בדרך כלל לתליית חליפות. ניתן לבחור ארונות גדולים יותר לאחסון משפחתי או לריכוז תכולות מצעים מרובות בנוסף לתכולות הביגוד. ארונות אלו עשויים להיות של 3-4 סטים של 2 דלתות ברוחב 2.4 מ' ואפילו 2.8 למהדרים מבניכם. מומלץ להשתדל לבחור את מידות הסטנדרט, עומק 60 ס"מ וגובה 2.4 מ'. ניתן לקצר עבורכם מידות אלה במקרי הצורך.

תכנון תוואי האחסון בארון

ארונות פתיחה צריכים להכיל מקום גם לביגוד מקופל, גם לעזרי בגדים קטנים כמו גרביים וכפפות, גם לחליפות וגם למצעים. לכן, אנו ממליצים להסדיר 4 סוגי תאים: תאי כוורת, תאי כוורת מוארכים למצעים, מגירות לגרביים ולכפפות ותא ארון עם עמוד לתליית חליפות. כמובן שמומלץ להרבות בסוגים מסוימים של תאי אחסון אם יש לכם מלאי גדול שלהם.