טיפים מקצועיים לבחירת ארונות 

ארונות הם התקני האחסון המרכזיים בבית. ככאלו, יש להם השפעה עיצובית משמעותית על המראה הפנימי שלו. על מנת לבחור ארון אשר מתאים לשימושכם אך אשר גם יתבטא בעיצוב נדרש לבית, מומלץ לקרוא מקבץ טיפים זה אשר יפרט כיצד עושים זאת על הצד הטוב ביותר.

טיפ מס' 1: בחרו בארון שיחסוך לכם שטח תפעולי

על פניו – ארונות הם התקני אחסון בעלי נפח, ולכן הצבתם בשביל לחסוך ולא להצטמצם נראית, בכללי, כמו פרי הדמיון. בפועל – הדבר אפשרי אם בוחרים ארון בעל דלתות הזזה. בארון מסוג זה, ככל שאין לכם קשר עם קבלן רשום, החיסרון היחיד הוא שמידת העומק חייבת להיות 60 ס"מ, ולא 54-57 ס"מ כפי שמקובל בחלק מארונות הפתיחה. אם יש לכם מידה כזו של מקום, אתם פשוט חוסכים בשאר המקומות באותו החדר. כיצד? דלתות הארון לא מצריכות נפח. הן פשוט מוזזות ימינה לפתיחה ושמאלה לסגירה, או להיפך.

טיפ מס' 2: בחרו בארון עם עיצוב המשתלב בחדר המיועד

בשונה משוק ארונות הפתיחה, ארונות ההזזה מכילים תבניות עיצוב מגוונות מאד, והחוויה מזכירה בחירת תמונה בחנות אומנות. מדוע? משום שהצבעים בארון אינם רק פרי עבודתו של הנגר או זגג הזכוכית, אלא תוצר של הדפסה על המוצרים הללו. אתם תמצאו ארון עם תמונה, ארון עם איור ילדים, ארון עם גרפיקה ממוחשבת, ויש אפילו ארון עם מראה ולצדה עיצובים צבעוניים. הדרך לבחור ארונות שכאלו ממש זהה לדרך בה בחרתם את תמונות הקיר שלכם: שבו עם הדמיית מחשב או בקרו בחנות ארונות, הביטו על דגמים רבים והשוו למראה החדר הביתי עד שתמצאו את האחד המתאים.

טיפ מס' 3: תכננו את קונסולת האחסון בתוך הארון לפרטי פרטים

אין מי שמכיר אתכם או את הילדים שלכם טוב מכם, ולכן, חשוב לתרגם את רכישת הארון העתידית לשפה של צרכים אחסוניים ממשיים. אם אתם יודעים שיהיו הרבה גרביים, כפפות ופרטי לבוש קטנים אחרים, כדאי להרבות במגירות פנים. אם אתם יודעים שהארון ישמש גם כארון מצעים כדאי לבקש מהנגר שיבנה מדף גבוה (בלי חלוקה של פלטת עץ מרכזית) באחד מקצוות הארון, למעלה או למטה. בדרך זו אתם מתאימים את הארון לשימושכם.