שאלות ותשובות על שואב אבק מרכזי נשלף

שואב אבק מרכזי הנו תשתית ניקיון אבק ביתית המותקנת בקירות הבית. בתוכם, נחצבות תעלות ובהן מונחים צינורות שליפה. מחוץ לקיר מעוגנים שואבים רצפתיים המחוברים לאותם צינורות. סדר הפעולות הוא שליפת שואב רצפתי בעובי הנדרש (לניקוי רצפה, לניקוי שטיח, לניקוי רהיט, וכד'), שליפת צינור מהקיר וחיבורו לשואב הרצפתי. מאותו רגע יש לכם שואב אבק עם צינור ארוך אשר מגיע עד מכל ההדחה שנמצא בחוץ בארון השירות. זאת, בשונה משואב אבק ידני בו המכל נמצא אתכם בתוך ההתקן כשאתם סוחבים אותו, מה שיוצר מרבצי אבק באוויר כשהשואב פועל. עם שואב אבק מרכזי אתם נהנים מניקיון מוחלט של האוויר בעת ביצוע פעולות.

מה נדרש משואב אבק מרכזי איכותי?

הוא צריך לספק לדייר תוכניות שאיבה מגוונות, המבוססות על שואבי רצפה בעוביים שונים. המגע הראשוני עם האבק הוא לא של צינורות השליפה, אלא של השואבים הרצפתיים שיחוברו לצינור, ולכן הם צריכים להיות מסופקים בעובי שונה, כך שכל אחד מהם יתאים למשטח אחר: רהיטים, כיסויי רהיטים, שטיחים, רצפות, פרקטים, וכד'. בנוסף, שואב אבק מרכזי צריך להתבסס על מנוע איכותי שיספק הפעלה שקטה בעוצמה מרבית.

האם ניתן לשלוף צינור של שואב אבק מרכזי ולגשת איתו לצד השני של הבית?

כן. אם אין בסביבת הקיר שלכם צינור ייעודי, ניתן לשלוף מחדר אחר ואפילו מחדר מרוחק. בדרך כלל מתקינים את הצינורות בכל חדר, או לפחות עושים השתדלות כזו, על מנת שמרחק שאיבת האבק יהיה כמה שיותר קטן ובכך ייחסך חשמל, כי השימוש בהתנגדות חשמלית יפחת בעת ביצוע הפעולה. בנוסף, יותר נוח לעבוד עם צינור קצר ונגיש מאשר להאריך צינור מחדר אחר, במיוחד שהחדר המקורי סובל מאבק לעתים תכופות. 

שואבי אבק הם מוצרי ניקיון שכשהם מופעלים מורגשים מרבצי אבק באוויר: האם כך פועל גם שואב מרכזי?

לא. זהו השואב היחיד ששומר על האוויר נקי לחלוטין במהלך השאיבה. מתקן השאיבה מחובר לצינור שאיבה שמחובר למיכל אבק הממוקם רחוק מאד מחדרי המגורים עצמם. לכן, במהלך השאיבה אתם נהנים מ- 100% ואקום, כלומר מניקיון ללא מרבצי אבק כלשהם במהלכו התקין.